ab 99 € versandkostenfrei in DE, AT, BeNeLux.

  1-3 Tage Lieferzeit

  Persönliche & Kompetente Beratung

  Rückgabe innerhalb von 14 Tagen

This product is currently not available.
Senjo Bodypaint Color | 75ml | gelb-Image

Bodypaint Senjo Color | Airbrush & Pinsel

Senjo Color - Basic body paint is a water-soluble, high-yield and very finely pigmented make-up for use on the skin with a brush or spray gun.

The paint can be sprayed from a working pressure of 0.6 bar and a nozzle size of 0.15 mm. It is suitable for face and body paintings and can be washed off with soap and water.

From €11.90
Content: 75 Milliliter (€15.87 * / 100 Milliliter)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692001
Zur Farbauswahl

Farbton:

 

Braun
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692014
dunkelblau
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692018
Gelb
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692008
hellblau
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692016
hellgrün
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692012
karibikblau
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692019
mittelgrün
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692011
Ocker
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692-009
olivgrün
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692-013
Rot
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692004
rot violett
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692022
Rotbraun
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692015
sand
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692-010
türki
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692020
weinrot
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692005
Weiß
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692002
Grau
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692003
schwarz
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692001
Violett
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692021
Orange
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692007
Gold
€14.90
Inhalt: 75ml (€19.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692023
Silver | coarse
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692024
Pink
€11.90
Inhalt: 75ml (€15.87 / 100ml)
Prices incl. VAT plus shipping costs
Artikel-Nr. h692-006
Lieferung direkt nach Hause in 2-3 Werktagen
kompetente Beratung & Service vom Fachhändler
Von Künstler für Künstler
Einzelhandel seit 1992

Produktbeschreibung

Senjo Color - Basic body paint is a water-soluble, high-yield and very finely pigmented make-up for use on the skin with a brush or spray gun.

The paint can be sprayed from a working pressure of 0.6 bar and a nozzle size of 0.15 mm. It is suitable for face and body paintings and can be washed off with soap and water.

24 different colors are available in a container size of 75 ml.